Сьогодні ми розбиратимемося у понятті, про яке не говорить зараз лише лінивий. Тайм менеджмент – звучить цікаво, незвично та сучасно. А причому тут ліньки, час та школа – читайте далі!

Що таке тайм-менеджмент?

У перекладі з англійської означає мистецтво управління часом.

Мало вміти керувати часом. Важливо, щоб ваші дії були ефективними.

Завдяки тайм менеджменту можна навчитися грамотно використовувати свій час та працювати продуктивніше.

Розподіл часу і до того ж тут школярі

Распределение времени и причем тут школьники

Будь-якій людині необхідно вчитися планувати свій час. Вчитися тайм менеджменту необхідно. Просто прийміть це як даність. Чому? Все дуже просто.

Людський мозок настільки влаштований, що, якщо ми просто «тримаємо в голові» потрібні справи, частину з них ми переносимо пізніше. Про деякі справи зовсім забуваємо. Якщо все розписано конкретно за пунктами, то забути чи перенести завдання на інший день складніше.

До речі, про конкретику це важливо. Якщо у вас у плані написано «забратися вдома» – мозок не розуміє, що саме від нього хочуть. Протерти пил, пропилососити, випрати речі?

Одне з головних правил, крім наявності плану – конкретика.

Навіщо школярам потрібно вчитися керувати часом?

Всі ми чудово розуміємо, що у більшості школярів крім власне відвідування школи є ще безліч того, що йому потрібно встигнути зробити за день. Домашні завдання, кухлі. У середній та старшій школі додається підготовка до іспитів.

Так багато всього, і це потрібно встигнути менше, ніж за 24 години – про сон забувати також не можна.

Тому без чіткого плану та певної послідовності дій – нікуди!

Поради щодо планування свого дня для школярів

Ось 10 порад – щодо планування.  Складемо план тижня.

Спочатку напишіть все те, що потрібно виконати
Напишіть, до якого типу відноситься робота (навчання, допомога по дому і т.д.)
Виділіть дедлайн здачі роботи
Оцініть, скільки часу займе виконання цієї роботи
Тепер розділіть лист на 7 частин – це дні тижня. Ми розподілятимемо справи щодня.
Спочатку відзначте жорсткий розклад – школа, відвідування гуртків – тобто справи, які потрібно виконати у певний термін.
У плані на кожен день не забудете про час на відпочинок та сон – розписувати всі справи на 22 години з 24 на добу – погана ідея
Враховуйте, що деякі справи можуть забрати більше часу, ніж ви розраховували. У вашому плані має бути кілька проміжків на випадок таких ситуацій
Далі – розміщуємо план на чільне місце та діємо. Перевіряйте список справ у процесі його виконання, дивіться, чи ефективно ви просуваєтеся.
Якщо розумієте, що за півдня чи за день ви зробили вкрай мало, варто виділити причини цього та перебудувати розклад

Слухайте свій організм. Від переробки ви продуктивніше не станете. Якщо відчуваєте, що не можете продовжити роботу через сильну втому, краще відпочити.

Допомога батьків в організації часу

Помощь родителей в организации времени

Планувати свій день більш-менш грамотно, підлітки вже в принципі спроможні. Хоча й не завжди.

А що робити з молодшими дітьми, яким планувати свій день теж важливо.

Зазначу, що тут йтиметься про дітей, які вже навчаються та намагаються розпоряджатися своїм вільним часом. З цього треба розпочати.

Щоб дитина навчилася планування часу, тобто опанувала мистецтво тайм менеджменту, вона повинна робити це сама.

Ефективна допомога школярам. Вчимося розпоряджатися часом.

  1. Складати розклад на тиждень разом – батько для себе, дитина для себе. Коли це діляться разом підлітки наочно бачать, що для мами та тата так само важливе планування.
  2. Складати розклад на день теж разом. Простежте, щоб у розклад дитина внесла гуртки, виконання домашніх завдань, перегляд мультиків та ігри – все те, чим вона хоче займатися
  3. Показуйте приклад
  4. Дитина має бачити, що планування важливе для Вас. Покажіть йому свій щоденник, заповнений планами, поясніть, як ви користуєтеся знаннями про тайм менеджмент і так Ви встигаєте набагато більше
    Мотивуйте
  5. І тут добре працює система заохочення. Можна домовитись, що за певну кількість виконаних завдань він отримує сюрприз. Можна вигадати свого роду гру, де для проходження кожного рівня кількість «галочок», тобто виконаних справ, збільшується.
  6. Допомагайте дитині виконувати складні завдання
    Їх називають «жабами». Поясніть, що «жаб» краще виконувати якомога раніше вдень, щоб ближче до вечора залишалися легкі та приємні завдання. Це набагато продуктивніше. Якщо завдання здається дитині нездійсненною, уточніть, як Ви можете допомогти та допоможіть.
  7. Вправи з тайм-менеджменту

  8. Упражнения по тайм менеджменту

    Ці вправи стосуються переважно постановки цілей та виділення пріоритетів. Тому що при плануванні часу із цього варто починати.

    Важливе – термінове: прибираємо зайве
    Те, що потрібно зробити прямо зараз – вже прийшов дедлайн.

    Приклад – завтра здати реферат

    Рекомендація — краще тримати її порожньою, бо обов’язково в житті з’явиться якась непередбачена термінова справа.

    Термінове важливе

    Те, що потрібно зробити, але на це достатньо часу.

    Приклад – треба здати реферат через місяць

    Рекомендація – усі важливі справи щодо досягнення ваших цілей потрібно тримати тут.

    Термінове неважливе

    Те, що потрібно зробити зараз, це не просуває тебе до мети, але виконати доведеться.

    Приклад – ти не запланував прогулянку з собакою. А їй дуже потрібно саме зараз надвір.

    Рекомендація – теж варто тримати порожній, краще справи планувати. Дивно, але справи в цій колонці протягом дня все одно з’являтимуться.

    Не термінове Неважливе

    Те, що робити не дуже й треба взагалі, по суті не твої справи.

    Приклад – перегляд так собі передачі по ТБ і т.д

    Рекомендація – коли у тебе з’являється нова справа, варто перевірити, чи не потрапляє вона сюди. Якщо так, то варто його викреслити із розкладу, не витрачати на цей час взагалі.

    Важливий момент – відпочинок є ВАЖЛИВОЮ справою. Він не відноситься до цієї колонки.

    Сенс цього способу в тому, що потрібно уявити, що вам дали 86 400 доларів. Їх можна витрачати лише на різні активності: заняття танцями, уроки іноземних мов чи роботу над якимось особистим проектом. Наприкінці дня ці гроші списуються незалежно від того, на що ви їх витратили, відповідно, збирати їх неможливо. Потрібно подумати, на що ви витратили б ці гроші і записати це.

    Йдеться насправді не про гроші. Щодня ми абсолютно безкоштовно отримуємо на свій рахунок 86400 секунд, які можемо витратити на що завгодно. Порівняйте те, як ви витрачаєте свої безцінні секунди з тим, як ви витратили б віртуальні долари з вправи. А ще подумайте, куди можна інвестувати доступні вам зараз секунди, які не можна відкласти на потім. У майбутньому вони чи принесуть вам якусь користь, чи ні – все вирішуєте ви.
    SMART Постановка цілей у тайм менеджменті – також досить важлива річ. Адже як можна планувати свій час без усвідомлення того, навіщо це потрібне? У визначенні своєї мети допомагає саме ця методика – SMART. Кожна літера розшифровується наступним чином: S – specific – мета має бути конкретною

    M – measurable – мета має бути вимірною

    A – achievable – мета має бути досяжною

    R – relevant – мета має узгоджуватися з іншими цілями

    T – timed – мета має бути обмеженою у часі

    Тобто ви повинні розуміти чітку мету. Наприклад, прибирання по будинку, про яке ми вже говорили. Потім важливо усвідомлювати, як стане зрозуміло, що ви досягли цієї мети. Причому мета не повинна бути захмарною і нездійсненною. І при постановці завдання варто врахувати – одна мета не може суперечити іншим. Ви повинні знати, в який саме час вона має бути виконана. В іншому випадку досягнення мети може затягнутися.

    На тренінгах з тайм-менеджменту з підлітками в центрі К.О.Т. ми часто використовуємо вправу “Виконавець бажань”. Воно допомагає зрозуміти, наскільки важливо чітко формулювати цілі. Подумайте, як по-різному може виконатись бажання «Я хочу собаку…»?

    Це й непрості завдання – лише перший етап. За виділенням важливих справ та постановкою цілей йде грамотне складання розкладу підлітків.

    Вправа щодо планування досягнення мети – піца.

    Їмо піцу по шматочках.

    Для чого: щоб досягти середніх цілей, які можна розділити на етапи. У цій техніці немає суворої залежності у послідовності виконання етапів.

    Приклад: генеральне прибирання будинку, виконання домашньої роботи з різних предметів тощо.

    Опис техніки: Треба намалювати піцу і підписати її назву – це мета, або велика справа, яку треба зробити.

    Далі треба поділити її на шматочки. Кожен шматочок підписати та визначити результат – як можна зрозуміти, що шматок з’їдений, а справа – зроблено.

    Приклад: щоб вибратися вдома, потрібно витерти пил, розібрати речі в шафі, помити підлогу, протерти вікна.

    Нюанси:

    Досягнення маленьких цілей – етапів мають бути максимально простими та зрозумілими

    Зазвичай піца – це середні відносини, з якими в кілька етапів модно впоратися самому. Звісно, ​​піцою можна ділитися, тобто просити допомоги. Але це необов’язково.

    Спробуйте виконати із підлітком ці вправи. Вони не прості, вони дуже важливі. Навіть дорослим часом складно правильно розставити пріоритети. Якщо не використовувати тайм-менеджмент, час може буквально тікати в нікуди. А людина не досягне бажаної мети.

    Як школяреві навчитися керувати часом?

    Как школьнику научиться управлять временем?

    Це одна з найважливіших навичок, яку потрібно використовувати кожен день.

    Особливо це актуально для школярів, які лише навчаються планувати своє життя.

    Завдяки тайму менеджменту можна добре організувати себе. Підвищується продуктивність, якість життя змінюється на краще!

Author

Write A Comment