Існує думка, ніби біль у ногах це нормальне явище для дорослих — близько 60% людей старшого віку зазнають неприємних відчуттів під час сну. Однак своєчасна діагностика проблеми може сприяти її вирішенню. Розповідаємо, чому насправді болять ноги.
Нога складається з м’язів, шкіри, кісток, суглобів та інших структур, пронизаних нервовими волокнами та больовими рецепторами. Кожна структура може бути джерелом больових відчуттів. У здорової людини ноги можуть хворіти через надмірне фізичне навантаження, незручне становище або тривале стояння. У жінок болі виникають при вагітності та при вживанні деяких контрацептивів. Зібрали найпоширеніші причини болю в ногах.
распространенные причины боли в ногах

1. НИЗЬКИЙ РІВЕНЬ РУХУ

Сучасний спосіб життя давно перестав сприяти активному способу життя, адже наші предки були в русі постійно. Слабке навантаження на ноги робить їх м’язи нестійкими, тому нерідко після тривалої ходьби або найменших занять спортом виникають болючі відчуття. 2. НЕЗРУЧНА ПОЗА ПІД ЧАС СНУ

2. НЕЗРУЧНА ПОЗА ПІД ЧАС СНУ

Фахівці стверджують, що розташування тіла під час нічного відпочинку впливає стан ніг. Наприклад, положення лежачи на животі обличчям у подушку має литкові м’язи в незручному положенні. У такому разі навіть легкий рух викликає почуття дискомфорту та болю. Рекомендується спати на боці.

3. СЕЗОН

СЕЗОН

Як то кажуть, ноги крутить на погоду. Найчастіше хворобливі спазми супроводжують нас улітку. Справа в тому, що саме цього сезону нервові закінчення починають активніше зростати і замінюватися. Причина цього – підвищений рівень вітаміну D.

4. ЗНЕЗВОЛЕННЯ

Не секрет, що вода життєво потрібна людині, адже вона підтримує сотні обмінних процесів в організмі. Низький рівень води може спричинити нічні спазми у м’язах ніг, особливо влітку. Так що намагайтеся дотримуватися водного балансу.

5. ЗАНАДТО АКТИВНІ ТРЕНУВАННЯ

Занадто ретельні тренування нерідко стають причиною болю в ногах, які можуть виявлятися і під час нічного відпочинку. Намагайтеся не перенапружувати м’язи вкотре.

6. Нестача мікроелементів

Нестача магнію, калію та кальцію особливо позначається на м’язових болях. Ці мікроелементи підтримують водно-сольовий баланс, допомагаючи організму краще функціонувати.

НЕХВАТКА МИКРОЭЛЕМЕНТОВ

7. ПРИЙОМ ЛІКИ

Деякі лікарські засоби здатні викликати біль у ногах. Звертайте увагу на побічні ефекти препаратів і консультуйтеся з лікарем.

8. Вагітність

Майбутні матусі чудово знають про болі в ногах протягом дня та вночі. Вагітність впливає на кровоносну та нервову системи жінки, звідси і виникає набряк та біль кінцівок.

9. СТАН ЗДОРОВ’Я

Діабет, депресія, захворювання хребта також можуть стати причиною болю в ногах. Тож зверніть увагу на своє здоров’я.

10. НОШЕННЯ КАБЛУКІВ

Під час носіння витонченого взуття центр ваги зміщується в зону попереку і основна частина навантаження переходить на передню частину стопи. Стопа візуально змінює анатомічно правильну форму і неправильно згинається, внаслідок чого виникають болі в ногах.

Author

Write A Comment