Які продукти вживати, щоб зміцнити імунітет і попередити різні захворювання? І чи можуть замінити вітамінні добавки?

Усі вітаміни, що зміцнюють імунну систему, насправді антиоксиданти. Вони сприяють спільній боротьбі організму з так званим окислювальним стресом, тобто протистоять вільним радикалам – молекулам, що утворюються внаслідок поганої екології, впливу на організм УФ-променів або шкідливих хімічних речовин.

Фахівці наполягають, що вітаміни, отримані з продуктів, засвоюються краще за синтетичні аналоги. Отже, збалансоване харчування цілком можна замінити прийомом БАДів і вітамінів у капсулах. Що ж потрібно їсти для зміцнення імунітету?

Вітамін А (ретинол)

Найпотужніший антиоксидант, необхідний для молодості шкіри, гарного зору та міцної нервової системи. Але найголовніше, він підвищує бар’єрну функцію слизових оболонок, а отже, перешкоджає зараженню інфекціями, що передаються повітряно-краплинним шляхом. Найкращі джерела вітаміну А — риб’ячий жир, печінка тріски, вершкове масло, яєчні жовтки, вершки та незбиране молоко.

Вітаміни групи B

Ці вітаміни не відносяться до антиоксидантів та не впливають на імунну систему безпосередньо. Однак вітаміни B2 і B5 беруть участь у синтезі антитіл, що знищують віруси та ракові клітини, а також у виробництві допоміжних клітин, що очищають кров після запальної реакції.

Вітамін В9 забезпечує роботу кісткового мозку, що вважається своєрідною фабрикою всіх клітин імунної системи. Отже, її робота багато в чому залежить від вітамінів групи В.

Вітамін С водорозчинний і при термічній обробці втрачає свої властивості

Дефіцит вітаміну B1 призводить до м’язової слабкості, швидкої стомлюваності, дратівливості та втрати апетиту. Отримати необхідну дозу вітамінів групи B можна зі спаржі, броколі, пивних дріжджів, цільнозернового хліба, зелених листових овочів, печінки, горіхів та риби.

Вітамін С

Аскорбінова кислота — найвідоміший антиоксидант із доведеною протизапальною дією. Вітамін С прискорює відновлювальні процеси в організмі та збільшує стійкість до інфекцій.

Не всі знають, що організм не може запасати вітамін С, тому продукти, що містять його (цитруси, садові ягоди, червоний перець, шипшина, броколі, щавель), бажано їсти щодня і в сирому вигляді. Адже вітамін С водорозчинний і втрачає властивості при дії високих температур, тобто термічна обробка його просто руйнує.

Вітамін E

Крім антиоксидантної дії, вітамін Е покращує циркуляцію крові, прискорює регенерацію тканин та уповільнює процес старіння. Саме тому виробники косметики так люблять включати вітамін Е до складу антивікових кремів та сироваток.

Але для імунітету, звичайно, важливіше отримувати вітамін Е з їжею. Знайти його можна насамперед у рослинних оліях. Тому варто взяти за правило заправляти салат не сметаною чи майонезом, а оливковою чи соняшниковою олією.

Author

Write A Comment