Розціджування – груба механічна дія на молочні залози в період припливу молока. Уникайте цього!
Відразу після пологів у мами починає вироблятися молозиво – чарівна рідина, яка містить у собі масу корисних мікроелементів, захисних властивостей, імуноглобулінів, гормонів, факторів росту. Його зовсім небагато, від 10 до 100 мл на добу. А на 3-5-й день в організмі жінки починається перебудова, і молозиво поступово перетворюється на молоко. Якщо в перші дні мама відчуває, що її груди м’які, то період зміни молозива на молоко, вона починає відчувати поступове наповнення молочних залоз. Груди важчають, щільніють, а іноді можуть ставати болючими. Якщо нічого не робити, то, зрештою, шкіра грудей стає почервонілою, блискучою і навіть може піднятися температура.
Расцеживание груди

МЕТОД СПРОБ ТА ПОМИЛОК

Якщо по-старому в пологовому будинку вам пропонують розціджування* – це минуле століття! Розціджування – це зціджування молочних залоз під час припливу грудного молока. Воно не враховує фізіологічних особливостей молочних залоз у цей період. Розціджування може бути дуже болючим та травматичним, викликати ускладнення! Зі спогадів мам: «Краще я вдруге народжу, ніж пройду ще раз розціджування грудей», «Мене поставили до стінки, дали рушник у зуби і сказали — терпи. Це було пекло», «Само зціджування ще нічого, але масаж – це дуже боляче!», «Після розціджування мої груди налилися знову через 15 хв і я з жахом уявила, що на мене чекає повторення».

МЕТОД ПРОБ И ОШИБОК

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ВСЕРЕДИНІ ЗАЛІЗИ?

Дуже часто жінки думають, що прийшло дуже багато молока, тому груди стали як «барабан» і це треба зцідити. Насправді кількість грудного молока збільшилася не на багато, порівняно з обсягом молозива. Але в груди також приходить міжтканинна рідина та лімфа. Ці рідини створюють напругу всередині молочної залози. Груди і зовні дуже помітно збільшуються, на дотик вони стають твердими, як чоло. У цій ситуації масаж і зціджування бувають неефективними, додатковий тиск викликає біль і ще більший набряк. Однак у сучасному світі люди використовують інші безпечні лайфхаки, щоб прожити цей період комфортно.

ГУМАННА АЛЬТЕРНАТИВА

  • Профілактика хворобливого припливу – це регулярні годування дитини груддю від народження. Звичайно, перші 6-8 годин немовлята відсипаються найчастіше. А потім – починаємо годувати. Так, не рідко вони після народження багато сплять і мамі важливо придивлятися до малюка і на ворушіння на руки і прикладати до грудей. Як відомо, найкращий помічник, який допоможе забрати молоко у мами – це дитина, яка смокче груди. Ваше завдання докласти малюка так, щоб було не боляче. Для цього розташуйте немовля так, щоб воно спиралося на ваш живіт грудьми, своїм животом і тазом. Він широко відкриє рота і захопить груди, при цьому його підборіддя упиратиметься в груди, а ніс залишиться вільним.
  • У процесі ссання ви можете допомогти малюку висмоктати більше молока, а значить, після ссання ви відчуєте значне полегшення. Отже, коли малюк почне смоктати груди – акуратно стисніть молочну залозу ближче до грудної клітки (захопіть груди так – великий палець з одного боку грудей, а решта пальців – з іншого.) Здавлювання має бути безболісним, але все-таки із зусиллям. Утримуйте захоплення кілька хвилин. Ви відчуєте, як під пальцями стає м’якше, груди спустошуються. Потім перехопіть груди в іншій проекції, щоб стискати більш наповнену ділянку молочної залози. Так за більш короткий час дитина зможе більш ефективно спустошити груди.
  • Якщо ви відчуваєте, що груди настільки переповнені, що при прикладанні до грудей дитина не зможе захопити ареолу (вона набрякла та щільна) використовуйте техніку «пом’якшення ареоли тиском». Для цього по колу основи соска розташуйте пальці однієї руки (зручно, якщо у вас коротко стрижено нігті). І втисніть їх у напрямку до грудної клітки. Утримуйте такий тиск 2-3 хвилини. Що це дасть? Під тиском пальців лімфа, яка прагнула соску і викликала набряклість і наповненість, почне відходити назад і ареола стане м’якше. В цьому випадку вам вдасться ефективніше прикласти малюка до грудей, щоб ссання не викликало біль.
  • Є ще спосіб зробити груди м’якшими і дозволити їй легше віддавати молоко. Для цього потрібно використовувати легкий лімфодренажний масаж. Впевнена, ви зможете впоратися самостійно! Лягайте на спину і м’яко прогладжуйте молочну залозу у напрямку від соска до переферії в різних напрямках (до центру тіла, до плеча, ключиці, до пахви, вниз). Пам’ятайте, зараз лімфа прагне соску, і не дає молоку вільно витікати. А після вашого масажу вона змінить свій напрямок та звільнить дорогу до соска для молока. І вам стане значно легше!
  • Крім цих способів невелике підціджування молочних залоз у душі також може полегшити ваш стан. Зайдіть в душ, спрямуйте струмінь води в область лопаток і комірцеву зону. Це дозволить вашому організму запустити окситоциновий рефлекс та виштовхнути надлишки молока назовні. Ви можете помітити, як молоко почне саме по краплях витікати назовні. Додайте легкий погладжуючий масаж (без зусиль) плюс зціджуючі рухи в області ареоли (поставте великий і вказівний палець навпроти один одного на кордон ареоли, вдавіть їх у напрямку до грудної клітки. Потім одночасно зводьте пальці між собою на ареолі і здійснюйте рух назовні) . Зціджуйте молоко лише до того часу, поки вам стане комфортно і ви перестанете відчувати біль. У вас не повинно стояти мети зцідити все або зробити груди м’якими! Вам треба збризкати надлишки. Після цього користуйтесь активно дитиною 🙂 Цю техніку підціджень намагайтеся використовувати не більше 3-х разів за світловий день.

Враховуйте, що багаторазове повне зціджування може викликати прихід ще більшого молока, а вам це ні до чого! Найскладніші для проживання приходу молока – це перша доба, далі організм підлаштовується і більше переповнення вас не турбуватиме. Годуйте малюка із задоволенням і регулярно!

Источник

Author

Write A Comment