Плавання в холодній воді в спекотний літній день – чому б не побалувати себе? Але, безперечно, у майбутньої матусі виникне питання: а чи безпечно це? А чи не завдасть це шкоди малюкові?

Купання та плавання дуже корисне вагітним, тому що у воді відбувається розслаблення та розвантаження втомленого хребта, а крім того, є чудова можливість попрактикувати правильні дихальні техніки, які будуть вашими союзниками під час пологів. Відмовлятися від купання у відкритих водоймах тільки через вагітність, безумовно, не варто. Але необхідно врахувати деякі правила безпеки та обмеження.

ЯК Б ЧОГО НЕ ПІДЧЕПИТИ

Побоювання з приводу купання вагітної у відкритій водоймі пов’язані насамперед зі страхом щось «підчепити», адже вода не ідеально чиста. Чи потрібно використовувати тампон? Відповідь: ні, не потрібно. Від попадання інфекції дитину захищає, по-перше, плацента та навколоплідні води, а, по-друге, спеціальна слизова пробка (та, яка відходить на пізніх термінах і є одним із провісників швидких пологів). Якщо пробка вже відійшла, шийка почала згладжуватися, готуючись до пологів, тоді краще не плавати у відкритому водоймі.

Купание беременной в водоеме

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

Насправді ці правила стосуються всіх розсудливих людей, а не лише вагітних жінок. Наприклад, не варто купатися на диких засмічених пляжах і в непрозорій стоячій воді, оскільки це перешкоджає тверезій оцінці глибини. Вагітні схильні до судом, а це становить реальну загрозу життю, якщо, не дай боже, судома станеться на глибоководді – можна потонути. Навіть якщо у вас жодного разу за вагітність не було судом, не треба легковажно лізти у воду з температурою менше +22°C, а якщо ви вже вирішили ризикнути, беріть із собою надувне коло або матрац, щоб можна було вхопитися за потреби. Якщо на вулиці дуже жарко і світить сонце, вирішивши поплавати, необхідно не забути одягнути головний убір, особливо це стосується жінок із гіпертонією. Пірнати вагітній не бажано, адже її дихання збагачує киснем кров майбутньої дитини, це життєво важлива складова розвитку, краще не затримувати дихання.

КОЛИ ВАГІТНОЇ ПЛАВАТИ КАТЕГОРИЧНО НЕ МОЖНА

Зрозуміло, якщо у жінки діагностована загроза переривання вагітності, ризикувати не можна. Ще одна причина відмовитися від купання – кров’яні виділення або підтікання навколоплідних вод. Токсикоз та гестоз також є протипоказаннями для плавання.

КОГДА БЕРЕМЕННОЙ ПЛАВАТЬ КАТЕГОРИЧЕСКИ НЕЛЬЗЯ

ДЕ НАЙКРАЩЕ ПЛАВАТИ

Переважно, звичайно, плавання в морі. По-перше, солона вода сприятливо впливає на організм, зокрема, на шкіру. Крім того, чим солоніша вода, тим менше паразитів та інфекцій у ній, вона чистіша. На другому місці після моря – басейн. Краще вибрати басейн, очищений за допомогою озону, а не хлорки, хоча ті дози хлорки, які використовують для очищення, не загрожують ні вагітній, ні дитині, але її запах може дратувати. Плюс басейну в тому, що там є медичні працівники та тренери, які прийдуть на допомогу, якщо станеться щось непередбачене.

Author

Write A Comment