У літні дні можна вдосталь проводити час із дитиною. Тепла і ясна погода сприяє прогулянкам. Це добре підходить для навчання. Навіть проста пісочниця здатна стати місцем для розвитку дрібної моторики, конструювання та інших речей.

Корисна природа

Головна особливість літа – буяння фарб. Квіти, трава, дерева, кущі, птахи – все це дозволяє вивчати відтінки та різноманіття форм. Наприклад, можна взяти листок картону і наклеїти на нього різнокольорові квадрати. Завдання дитини знайти відповідну рослинність. Наприклад, зелений – лист, білий – пелюстка, помаранчевий – квітка тощо.

Можна збирати гербарій, доглядати садок, спостерігати за метеликами та комахами. Важливо, щоб дитина займалася тим, що їй цікаво: змушена тільки нашкодить і знищить пізнавальний інтерес.

Для виховання любові до навчання потрібно показувати дитині, наскільки дивовижний цей світ. По можливості, можна показати рибок у ставку чи білочку у парку. Але при цьому важливо виховувати відповідальне ставлення до природи.

Наприклад, не можна годувати качечок хлібом — у них від цього з’являються проблеми із ШКТ. Білочці можна дати несолоні горішки. Бажано заздалегідь обговорити з дитиною правильну поведінку.

Ігри з піском

Це не тільки добрий матеріал для розвитку дрібної моторики, а й хороший спосіб релаксації. Можна пересипати пісок, розминати його в руках, креслити на ньому доріжки та рити ходи.

Пізнавальний інтерес виховують у вигляді ігор. Наприклад, у пісок ховаються іграшки. Завдання дитини: все знайти. Для цього він копає, просіває та уважно все вивчає. Як нагороду йому дають скарб.

Через пісок можна розвивати цікавість. Для цього батько демонструє два стани матеріалу: вологий та сухий. Перше найкраще підходить для формування пасок.

Пісок підходить для моделювання городу. Дорослий допомагає встановити міні-парник, зробити грядки та посадити в них муляжі чи реальні листочки. Малюк поливає, підгортає і вчиться доглядати саджанців.

Дощова погода

У негоду можна займатися вдома. Для цього використовують крупи та бобові – цілісний горох, квасоля різних сортів та інші. Можна змішати все це, а потім дитина розбирає. У манку ховаються дрібні скарби, що шукаються шляхом просіювання.

Можна сортувати різноманітні предмети. Наприклад, взяти макарони певної форми та розкладати їх по стаканчиках. Важливо не обмежувати фантазію дитини та дозволить їй діяти так, як вона хоче.

Влітку можна проводити експерименти. Наприклад, заморозити кубики льоду та показати, як вони тануть. А якщо полити їх водою, то вони розчиняться ще швидше. Корисно демонструвати змішування різних типів рідини – води та соку чи інших.

Літо – це чудовий час для знайомства з природою. Тому батьки можуть виховувати у дитини повагу до навколишнього світу, інтерес до птахів, комах та тварин, відповідальність. За бажання дорослі читають відповідну літературу. Підійде Біанки “Лісова газета”.

Источник

Author

Write A Comment