Після пологів багато мам стикаються з проблемою розходження прямих м’язів живота або діастазом. Давайте дізнаємося, які є способи позбавлення цієї проблеми та її профілактики!

Під час вагітності м’язи преса розходяться в сторони, сполучні сухожилля натягуються, дозволяючи животику рости. При нормальному кровообігу та достатньому вмісті колагену, після пологів відстань між прямими м’язами повертається до норми. Але, на жаль, так відбувається не завжди.

Діастаз живота поділяють на три стадії:

 • 2-5 см розбіжності
 • 5-10 см
 • Більше 10-ти див.

ЧИ БУДЕ У ВАС ДІАСТАЗ?

Якщо ви хочете наперед визначити, чи буде у вас діастаз, це не так легко. Схильність до такого розходження залежить від таких факторів:

 • генетика — якщо вашої мами та бабусі була така проблема, то у вас, мабуть, теж буде
  спосіб життя
 • ступінь «спортивності» тіла
 • розвиток вагітності – якщо під час вагітності ви набрали більше 12 кг, то є ризик, що діастаз після пологів з’явиться.

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО У ВАС ДІАСТАЗ М’ЯЗІВ ЖИВОТА?

Діастаз живота добре видно навіть неозброєним поглядом. Якщо ви ляжете на підлогу рівно і напружите живіт, то зможете намацати відстань між прямими м’язами. Також можете лягти, відірвавши лопатки від поверхні, і подивитися на свій прес: якщо він у вигляді «будиночка», значить ця проблема наздогнала вас.

КАК ПОНЯТЬ, ЧТО У ВАС ДИАСТАЗ МЫШЦ ЖИВОТА?

ЩО РОБИТИ?

Потрібно ретельно стежити за своїм тілом, адже діастаз не проходить сам собою, а навпаки — може тільки збільшуватися. А це вже загрожує деформацією внутрішніх органів та опущенням деяких із них.

Щоб запобігти цій проблемі, потрібно задуматися про неї ще до вагітності: займатися спортом, особливо приділяти увагу пресі, правильно писати, споживати продукти з великою кількістю білка та амінокислот.

ЯКЩО ПРОФІЛАКТИКА ВЖЕ НЕ ДОПОМОЖЕ

Якщо після пологів ви побачили, що проблема діастазу виникла, у вас є всього кілька місяців, щоб це виправити. Для цього вам потрібні спеціальні вправи, які не створюватимуть внутрішньочеревного тиску. Активно їжте м’ясо та амінокислоти, які допомагають «будувати» м’язи та сухожилля.

Якщо ж після пологів пройшло вже більше 3-х місяців, потрібно терміново брати себе в руки та діяти. На жаль, без оперативного втручання цю проблему не вирішити, але можна знизити ризик опущення органів — качати м’язи спини. Також важливо створити міцний каркас із м’язів, працюючи над прямими м’язами живота, косими та зубчастими м’язами.

ЕСЛИ ПРОФИЛАКТИКА УЖЕ НЕ ПОМОЖЕТ

ПРОТИ ДІАСТАЗУ ВАМ ДОПОМОЖУТЬ:

 • Щоденні вправи, які створюють внутрішнього тиску («вакуум» живота, дихальна гімнастика, полускручивания, планки), вправи для найширших м’язів спини і грудних м’язів.
 • Продукти з великим вмістом колагену та вітаміну Е, наприклад: яловичина, індичка, лосось, морепродукти, морква, капуста, горіхи, оливки, шпинат.
 • Зміцнення судин та дренаж лімфи: контрастний душ, скраби, обгортання для тіла.
Author

Write A Comment