У цій статті ми докладно розберемо помилки батьків, зокрема матусь, які ведуть дітей до дитячого садка вперше і дуже переживають із цього приводу.
1 помилка – відчувати почуття провини та докори совісті перед дитиною. Пам’ятайте, ви не відправляєте його ні до армії, ні на виправні роботи. Ви наводите своє чадо спілкуватися з іншими дітьми та розвиватися. Не треба просити за це прощення та робити винні очі. Дитина відчуває ваш настрій! Якщо ви самі ще не готові – починайте із себе.
2 помилка – говорити про себе і малюка «Ми» («ми поїли», «ми поспали», «ми пішли гуляти» та інше). Відокремлюйте своє «Я» та «Я» дитину. У вас є свої інтереси та обов’язки, як і у дитини, яка десь уже не повинна збігатися. Ваш обов’язок – ходити на роботу або займатися будинком, а обов’язок малюка – відвідувати дитячий садок, спілкуватися з іншими дітьми та вбирати нові знання. Основне гасло «Мама йде на роботу/у справах, а дитина в садок теж працюватиме/гратиме з іншими дітками».
3 помилка – довгі прощання. Це один з основних болів вихователів. Пам’ятайте, що довше прощання – то довше заспокоєння після догляду мами. Не мучте себе і дитину. Головне правило – йдіть швидко – поцілували, помахали ручкою і пішли. І пам’ятайте, плач дитини дуже часто припиняється, коли йде основний глядач – мама.
4 помилка – питати дитину про негативне. Наприклад: «Тебе ніхто не кривдив у саду?», «Ти не плакав у саду?» і т.п. Не ставте такі запитання, запитуйте: «Що ви грали в дитячому садку?», «Як звуть твоїх друзів?», «Що було найцікавіше?» Якщо щось було неприємне і дитина захоче про це сказати, вона розкаже без ваших підказок.
5 помилка – відсутність системи. Сьогодні йдемо в сад, завтра прокинулися – погана погода/настрій тощо. – До саду не йдемо. Ходити треба регулярно, без перепусток. Щонайменше перший місяць. Хоч по 3 години, але щодня.
6 помилка – Використання підкупу у вигляді іграшок чи солодощів: «ти сходиш у садок, а я тобі куплю…». Дитина дуже добре запам’ятовує такі речі і в майбутньому активно цим користуватиметься. Буде з ранку вередувати і чекати обіцянки купити нову іграшку або щось смачненьке.
7 помилка – вечорами навантажувати психіку дитини мультфільмами, гаджетами чи відвідуванням галасливих місць. Дитина і так емоційно втомлюється, тому на час адаптації до дитячого садка обмежте час мультфільмів та відвідування дитячих кімнат.
8 помилка – різке переналаштування режиму дня дитини. Привчіть дитину до ранніх підйомів заздалегідь, не в момент виходу в садок. Вивчіть режим дітей у саду і поступово починайте жити за цим режимом. Якщо ви звикли спати до 11 години, а потім різко піднімете дитину о 7-8 ранку – не чекайте гарного настрою у малюка (і у мами, швидше за все теж).
9 помилка – лякати дитячим садком («Ось будеш погано поводитися, знову в дитячий садок підеш!»). Місце, яким лякають, ніколи не стане ні коханим, ні безпечним.
10 помилка – негативно відгукуватися і в принципі обговорювати вихователів та садок при дитині. Це може навести малюка на думку, що сад – погане місце і там його оточують погані люди. Тоді тривога не пройде взагалі. І повірте, вихователі роблять все можливе і так само зацікавлені, щоб дитина якнайшвидше звикла до дитячого садка і із задоволенням бігла туди. У нашому дитячому садку точно!