Спостережливі батьки можуть помітити: з ранніх років малюк з цікавістю розглядає яскраві іграшки, подовгу гортає книги з ілюстраціями та починає оперувати словом «красива». З віком дитина починає намагатися творити, вже за власною системою цінностей поділяє об’єкти на привабливі та ні.

Навіщо потрібна естетика?

Мистецтво у будь-якій формі впливає розвиток емоційно-волею сфери. Класична музика, живопис, народні пісні, скульптури все це впливає на дитину позитивно. Поступово у нього виникає потреба висловлювати себе у вигляді творчості і це сприяє поліпшенню когнітивних функцій.

Поняття краси тісно пов’язане із моральністю. Саме це впливає на те, що регулює людські стосунки. Без неї в дитини не з’явиться система цінностей. Підсвідомо кожен береже те, що вважає за красиве.

Але мало нудно прочитати дитині лекцію про те, що є художники та певні типи мистецтва. Естетичне виховання набагато складніше. Необхідно створити правильне середовище.

Красива ситуація

У будинку потрібно зробити куточок мистецтва. У нього вміщують репродукції картин (тільки роботи художників потрібно вибирати відповідно до віку), фігурки, малюнки дошкільника. Виставки потрібно періодично міняти. Влітку, наприклад, можна збирати лугові квіти і ставити їх у вази. Не можна забороняти малюкові самостійно формувати середовище, навіть якщо воно здається дивним.

Наприклад, він викладає на столі гальку, велике каміння або листочки. Подібні дії допомагають йому сформувати свою систему прекрасного. Тому йому надають волю вибору.

Для формування поглядів на мистецтві корисно включати тлом класичну музику. Добре, якщо дитина матиме свій магнітофон. Можна показати йому, як користуватися радіо.

Особливо сильно на формування уявлень про чудово впливає природа. З дошкільнятами варто відвідувати парки, ліси, річки, озера. Чим більше різних рослин та квітів він побачить, тим краще.

Архітектура також впливає на дитину. Спочатку його знайомлять з рідним будинком, будівлею садка, магазинів та інших значущих об’єктів. Поступово мережу розширюють до храмів, соборів, старовинних будівель тощо.

Необов’язково віддавати малюка у музичну чи художню школу. Батькам по силі сформувати уявлення про різні типи мистецтва. Показати у чому цінність робіт творчих людей.

Можна питати малюка про те, що викликає у нього та чи інша робота. Наприклад, як він сприймає краєвид за вікном, які думки з’являються під час прослуховування музики або розгляду ілюстрації у книзі. Особливо треба заохочувати, якщо ініціатива походить від малюка.

Батькам важливо пам’ятати, що у цій ситуації немає правильної чи неправильної відповіді. Важливими є особисті почуття, думки, переживання. Вміння сформулювати свої емоції стане в нагоді у дорослому житті. Тому йому приділяють велику увагу та прагне його розвивати.

Author

Write A Comment