Фестиваль духових оркестрів "Королівський лев 2018р."

Проект Фестиваль духових оркестрів та мажореток «Королівський Лев» реалізовуватиметься ГО «Королівський Лев» та партнерами організаторами: ДШМ №5, духовий оркестр «Львівські фанфари», мажоретки «Феєрія», за підтримки Управління культури Львівської міської ради  4-6 травня.

Директор фестивалю – Андріян Леськів

По результатам голосування глядачів, приз глядацьких симпатій отримав оркестр Львівської духовної семінарії Святого Духа.

Духовий оркестр Львівської Духовної Семінарії Святого Духа (м. Львів)
Духовий оркестр “Веселі музиканти” с. Звенигород
Духовий оркестр Новояворівської ДШМ м. Яворів
Молодіжний духовий оркестр м. Льобез (Польща)
Ансамбль барабанщиць «Акцент» (м. Ужгород)
Дитячий духовий оркестр « Сувенір» (м. Київ)
Оркестр Львівського коледжу культури і мистецтв (м. Львів)
Долинський муніципальний духовий оркестр (м. Долина)
Духовий оркестр «Політехнік» Національного університету «Львівська політехніка»
Зразковий духовий оркестр «Золоті Сурми» (м. Калуш)

Оркестри які брали участь у фестивалі:

Духовий оркестр «Львівські фанфари», групи мажореток «Феєрія» та «Феєрія міні» (м. Львів)

 

Гран – Прі Всеукраїнського конкурсу–фестивалю «Сурми Звитяги 2011 р.» Гран Прі Міжнародного конкурсу духових оркестрів та мажореток у м. Льобез (Польща 2013р.) Гран – Прі Відкритого конкурсу духових оркестрів ім. Б. Сапелюка (м. Львів, 2015 р.) І місце у категорії шоу-дефіле на стадіоні на Міжнародному фестивалі–конкурсі духових оркестрів в м. Малграт-де-Мар (Іспанія 2013 р.) І місце у категорії оркестр та мажоретки на Міжнародному конкурсі – фестивалі духових оркестрів у м. Джуліанова (Італія 2014 р.) ІІ місце на ХХІ та ХХV Міжнародному фестивалі – конкурсі духових оркестрів «Золота Ліра» (м. Рибнік, Польща 2012 р. та 2016р.) ІІ місце на ХХ та ХХІІІ Міжнародному фестивалі – конкурсі духових оркестрів «Золота Ліра» (м. Рибнік, Польща 2011 р. та 2014 р.) ІІІ місце Міжнародного конкурсу духових оркестрів та мажореток у м. Льобез (Польща 2015р.) Призи глядацьких симпатій на фестивалях духових оркестрів у м. Свіднік, Гродзіськ Вєлькопольський, Скала, Пулави, Хоржув, Суховоля, Колбушова, Стальова Воля, Замбров, Кєдержин (Польща), Калуш, Долина (Україна), Цістерніно (Італія), Джіат, Менде, Віллафранс, Альбі, Камо (Франція). У 2015 році оркестр представляв Україну на найбільшому у Європі і одному з найбільших у світі шоу маршируючих духових оркестрів «БЕРЛІН ТАТОО» у м. Берлін (Німеччина). І місце в категорії шоу дефіле та  І місце – конкурс оркестрів у Міжнародному фестивалі-конкурсі духових оркестрів та мажореток в м. Барановичі (Білорусь)

Керівник та диригент оркестру: Андріян Леськів.

Духовий оркестр “Веселі музиканти”, група мажореток “The Best” (с. Звенигород, Львівська обл.)

     

Оркестр сформований з учнів молодших і старших класів Пікуловицького НВК. З оркестром виступає хореографічний гурток мажореток “The Best”. Викладачем духових і ударних інструментів, а також керівником оркестру і постановником хореографії мажореток є викладач вищої категорії Богдан Мацевко. Дитячий духовий оркестр неодноразово брав участь у різноманітних заходах, організованих на рівні села, району, області та виступав на конкурсах у різних містах України, зокрема у Києві, Тернополі і Львові.

    У 2016 р. оркестр здобув третє місце на фестивалі духових оркестрів у м. Тарновські Гури (Польща).                     Був відзначений як колектив наймолодших  учасників у м. Вжешня (Польща), виступав з програмою колядок у м. Домініковіце (Польща). Оркестр нагороджений грамотами обласного та районного відділів культури за значний внесок у розвиток української народної самодіяльної   творчості і активну концертну діяльність.    

Молодіжний духовий оркестр м. Льобез (Польща)

 

Духовий оркестр у м. Лобез був заснований 1945 році Владиславом Редлінським і існує до тепер. У 1996 році було змінено назву на молодіжний оркестр. Протягом 50-років оркестром керували: Владіслав Редлінській (1952-1953), Леон Клімек (1953-1955), Юзеф Херфорд (1955-1957), Микола Сатковський (1957-1964), Леслав Бузек (1964-1993), Богуміл Вініарський 1994-2008), Даріуш Леджон з 2008 р. по теперішній час (2018). Оркестр співпрацює з групою мажореток, хореограф і керівник старшої групи  (з 2008р. по 2016 р.)  – Тереза Зінкевич.

Від 2010 року створено середню групу мажореток, інструктор-Teresa Zienkiewicz. З 1993р. по 2017р. оркестр мав 791 виступ (у тому числі 170 за межами країни, Німеччина, Швеція, Франція, Естонія, Латвія, Литва, Білорусь, Україна, Росія, Угорщина, Сербія, Хорватія, Греція, Італія, Ватикан, Словаччина, Чехія, Австрія). З 1995 року є співорганізатором Міжнародного фестивалю духових оркестрів у Лобезі.

Ансамблю «Dream Drum»(м. Львів, ДШМ № 8)

     

Ансамбль «Dream&Drum» був створений в 2017 р. «Dream&Drum» утворився в результаті співпраці двох колективів: ансамблю ударних інструментів Львівської державної музичної школи №8 «Акцент» (керівник – Сергій Денисюк) та учасників школи сучасного танцю «Dream» (керівник – Сніжанна Огородник). Перший виступ ансамблю «Дрім Драм» відбувся на II Відкритому фестивалі духових оркестрів та мажореток «Королівський лев» у 2017 році, де ансамбль здобув «Приз глядацьких симпатій». Ініціатор створення проекту та його спонсор – Карамалієв Сергій Артемович (директор ТзОВ «Менестрель»).

     Мета ансамблю та його організаторів – популяризувати барабанне мистецтво і спортивний танець серед дітей та молоді.

Долинський муніципальний духовий оркестр (м. Долина)

  

 Долинський муніципальний духовий оркестр — створений 1 жовтня 2009 року. Статус «Муніципальний» затверджений 7 грудня 2009 року депутатами міської ради міста Долина. Оркестр нараховує 30 музикантів з м. Долини та Івано-Франківської області.

   Перший керівник і диригент оркестру — Ярослав Скаб’як — уродженець м. Долини, викладач Калуського коледжу культури та мистецтв, філії Київського національного університету культури і мистецтв, керівник естрадно-духового оркестру зі званням «народний». Репертуар муніципального оркестру включає твори різних епох, форм і жанрів. Зокрема — традиційна музика для духового оркестру, і фрагменти світової класики, твори українських композиторів та зразки класичного джазу.

 

Дитячий духовий оркестр « Сувенір» (м. Київ)

 

Оркестр створений в 1974 р., переріс в естрадно-духову студію з багатосходинковою структурою, в 2001р. Присвоєне звання «Народний художній колектив», є багаторазовим переможцем  регіональних та міжнародних конкурсів та фестивалів. Керівником та диригентом оркестру  є Білошапка Олександр Віталійович. Вихованці студії є студентами  вищих музичних навчальних закладів, випускники працюють в професійних оркестрах України.

Ансамбль  барабанщиць «Акцент» (м. Ужгород)

 

Колектив барабанщиць «Акцент» створений в 2014 році на базі ансамблю сучасного танцю Ужгородського коледжу культури і мистецтв, співпрацює з естрадно-симфонічним оркестром Закарпатської обласної філармонії. Хореографом та керівником групи мажореток є Шевцова Ірина Миколаївна. Ансамбль приймає участь у концертній діяльності Будапештського музичного коледжу. Колектив барабанщиць має спільну програму з  Національним угорським духовим оркестром м. Будапешт.

Духовий оркестр Новояворівської ДШМ, група мажореток «Волошки» (м. Яворів, Львівська обл.)

 Оркестр сформований з учнів молодших і старших класів Новояворівської ДШМ.

       З оркестром виступає хореографічна група Морожеток “Волошка”. Діти-учасники оркестру проживають в декількох селах Яворівського району. В репертуарі колективу твори для духового оркестру, народна, естрадна музики. Оркестр є учасником багатьох заходів, приймає участь у фестивалях і конкурсах. Є лауреатом II ступеня Обласного фестивалю-конкурсу духових оркестрів ім. Богдана Сапелюка м.Львів (2017 р.), також учасник І-Міжнародного фестивалю духових оркестрів “Мідні барви Оброшина” (2016 р.), гостем фестивалів районного рівня: “Яворівська Бавниця” та “Бабине літо” с.Верешчиця. Колектив нагороджений грамотами обласного та районного віділів культури за значний внесок у розвиток української  народної самодіяльної творчості і активну концертну діяльність. Організатором і керівником оркестру є Роман Сольський.

Оркестр Львівського коледжу культури і мистецтв (м. Львів)  

 

Духовий оркестр Львівського коледжу культури і мистецтв створений у 1962 році на базі інструментального відділу. Оркестр створений з метою набуття студентами практичних навичок ансамблевої гри в оркестрі та керування духовим оркестром під час виконання музичних творів концертного репертуару.

 Керівником та диригентом оркестру є Хованець Михайло Іванович. У репертуарі духового оркестру, як оригінальні твори для духового оркестру, так обробки українських народних пісень, колядок, кращі зразки світової, джазової та популярної музики в перекладі на духовий оркестр.

Зразковий духовий оркестр «Золоті Сурми», ансамбль мажореток «Сузір’я» (м. Калуш)

 

Духовий оркестр «Золоті Сурми» створений в 1983 році. В 1989 році отримав звання «Зразковий». Керівником оркестру є Іван Шалата.

– 1987-1988 рр. – переможець Міжнародного конкурсу (м. Рівне, Україна);

– 1991 рік – переможець Всеукраїнського фестивалю духових оркестрів (м. Львів, Україна);

– 2002 рік- лауреат Міжнародного фестивалю (м. Горліце, Польща);

– 2014 рік – лауреат Міжнародного фестивалю духових оркестрів (м. Гожув Великопольський, Польща);

– 2015-2016 рр. – лауреат Міжнародного фестивалю духових оркестрів (Домброва Горніча, Польща);

– 2016-2017 рік – учасник Міжнародного фестивалю духових оркестрів «Золотий лев» (м. Львів, Україна)

– 2017 рік – переможці 14 Міжнародного фестивалю духових оркестрів, ІІ місце (м. Цвікау, Німеччина);

Разом з духовим оркестром працює ансамбль мажореток «Сузір’я», який є окрасою оркестру та доповнює його своє витонченістю та грацією. Керівник ансамблю мажореток є Ольга Квецко.

Духовий оркестр «Політехнік» Національного університету «Львівська політехніка»  

 

Народний духовий оркестр «Політехнік»  Національного університету «Львівська політехніка» був створений 1948 року.

Духовий оркестр – лауреат всесоюзних та всеукраїнських фестивалів народної творчості.

У різні роки оркестром керували Р. Мухамеджанов, Д. Бахшитян,

В. Носов, М. Кацура, Я. Горбаль. Сьогодні керівником оркестру є  Заслужений діяч мистецтв України – Микола Орач.

            Оркестр відомий своїми виступами не тільки у Львові та Львівській області, а й у багатьох інших містах, як-от Варшава, Вільнюс, Дніпро, Єреван, Жешув, Київ, Краків, Мінськ, Москва, Рига, Тбілісі.

            У репертуарі оркестру понад 45 творів української та зарубіжної музики.

            Протягом останніх років оркестр брав участь у заходах, які проводять в університеті, зокрема: в урочистих церемоніях «Посвята в студенти», врученні дипломів магістрам та спеціалістам, відкритті фестивалю «Весна Політехніки», в урочистих академіях з нагоди присвоєння почесних звань «Doctor Honoris Causa» та ін.

Духовий оркестр Львівської Духовної Семінарії Святого Духа (м. Львів)

 

Оркестр Львівської Духовної Семінарії Святого Духа є однією із найстарших організацій семінарії, рік заснування – 1880 р. До другої світової війни колектив був симфонічним і брав активну участь у громадсько му житті Львова та Галичини. У сорокових роках XX століття радянська влада закрила семінарію і оркестр на тривалий час припинив своє існування.  Відновлено весною 2001 року. Керівником та диригентом оркестру є Андріян Леськів. Головною функцією оркестру є урочисто зустрічати у семінарії високошанованих гостей, організовувати для братів-семінаристів концертні виступи, які є приурочені визначним подіям в історії УГКЦ та Української держави. Оркестр брав участь у святкуванні 220-ліття Львівської Духовної Семінарії, конкурсі „Сурми звитяг”, конкурсі «Хуторівка має талант», ІІ Міжнародному фестивалі духових оркестрів і мажореток «Королівський лев». На теперішній час репертуар духового оркестру нараховує більше двадцяти творів різного жанру, серед них: релігійні твори,  колядки, марші, поппурі, сучасні та класичні твори в аранжуванні керівника колективу – Андріяна Леськіва.

Наші партнери:

Детальніше про фестиваль: