Про фестиваль

 Проект Фестиваль духових оркестрів та мажореток «Королівський Лев» реалізовуватиметься ГО «Королівський Лев» та партнерами організаторами: ДШМ №5, духовий оркестр «Львівські фанфари», мажоретки «Феєрія» 6-7 травня.

       Перебираючи багатолітній досвід іноземних партнерів, на основі європейської бази побудови та підтримки цінностей, традицій та культурних надбань, молода команда з прогресивними поглядами втілили в життя дещо абсолютно нове. Ми з Вами стаємо свідками зародження нової традиції, яка в умовах важкого сьогодення дозволить об`єднати цілі покоління, людей з різними релігійними, політичними, територіальними і мовними розбіжностями у високій любові до прекрасного. Любові до музики. 

     6 – 8 травня 2016 р. у Львові вперше відбувся всеукраїнський фестиваль духових оркестрів та мажореток «Королівський Лев». Проект фестивалю реалізовувала ГО «Королівський Лев» та партнери: ЛДШМ №5, духовий оркестр «Львівські фанфари», мажоретки «Феєрія», «Самопоміч», ЛМР, Сихівська районна адміністрація, управління культури ДГП м.Львова.

Учасники проекту – духові оркестри, групи мажореток м. Львова, Львівської області, та з інших країн.

       У зв’язку з обмеженою кількістю подібних фестивалів в Україні та великим зацікавленням до проведення такого фестивалю саме у Львові зі сторони колективів України та інших країн даний проект потрібний як для загального піднесення виконавського мистецтва духових оркестрів та розвитку такого хореографічного напрямку як «мажоретки» так і для ознайомлення з цим видом мистецтва широкі верстви населення, у зв’язку з доступністю та публічністю концертних виступів, марш – парадів та шоу дефіле.

       В рамках проекту будуть здійснені такі заходи,як творчі зустрічі керівників колективів, спільні репетиції колективів, марш паради вулицями міста, концертні виступи на площах міста, спільне виконання всіма оркестрами заздалегідь визначених творів, показ шоу – дефіле оркестрів, виступи мажореток у супроводі оркестру, презентація музичних інструментів та аксесуарів, презентація нотної літератури.

 

 

КЕРІВНИК ПРОЕКТУ ТА ДИРЕКТОР ФЕСТИВАЛЮ – АНДРІЯН ЛЕСЬКІВ.

Програма фестивалю передбачала:

  • марш паради вулицями міста
  • концертні виступи на площах
  • показ шоу-дефіле оркестрів
  • виступи мажореток в супроводі оркестру
  • спільне виконання всіма оркестрами заздалегідь визначених творів
  • спільні репетиції колективів, творчі зустрічі керівників
  • презентація музичних інструментів, аксесуарів та нотної літератури.

      Важливо зазначати, що оркестри виступали не лише в центральній частині міста, але й в одному з найбільших районів Львова – Сихів. Запланувалась та виконалась розгорнута рекламна компанія з метою залучення максимальної кількості мешканців до цієї мистецької події. Очікувалось особливе зацікавлення зі сторони молоді, учнівського та студентського віку, адже вони змогли безпосередньо ознайомитись з мистецтвом гри на духових інструментах, освоїли ази гри на перкусійних інструментах, побачили особливості колективного виконання музичних творів та публічних виступів.

      Було встановлено своєрідний рекорд Сихова – близько 300 музикантів одночасно виконали Гімн України та Повстанський марш львівського композитора Богдана Сапелюка.

      Таким чином чітко стає окреслена головна мета фестивалю – це популяризація та розвиток духового та хореографічного мистецтва, обмін досвіду між колективами, пошуки нових форм творчої активності, збагачення культурної спадщини нашого міста і створення нових мистецьких традицій.

МРІЯ ОДНІЄЇ ЛЮДИНИ.

       Кажуть, що мрія будує людину, а людина вибудовує мрію. Мрія однієї людини, стала культурним надбанням музичної школи, міста, а зараз стає надбанням і країни. Фестиваль духових оркестрів і мажореток «Королівський Лев» було створено за ініціативи Андріяна Леськіва -диригента і художнього керівника оркестру «Львівські фанфари», директора ЛДШМ №5, автора багатьох перекладів та аранжувань для оркестру (випускника Львівської музичної академії, учасника багатьох міжнародних фестивалів духових оркестрів в Італії, Польщі, Німеччині, Франції, Голландії, Україні, Росії. Андріян Леськів невпинно сприяє розвитку і вдосконаленню цього фестивалю.

       В рамках проекту будуть здійснені такі заходи, як творчі зустрічі керівників колективів, спільні репетиції колективів, марш паради вулицями міста, концертні виступи на площах міста, спільне виконання всіма оркестрами заздалегідь визначених творів, показ шоу – дефіле оркестрів, виступи мажореток у супроводі оркестру, презентація музичних інструментів та аксесуарів, презентація нотної літератури.      Фестиваль духових оркестрів і мажореток «Королівський Лев» — це унікальне поєднання основних культурних течій в українському музичному просторі. Це синтез давнього мистецтва духової музики і сучасних віянь у цьому мистецтві. «Королівський Лев» — це спроба відновити давно забуте і створити абсолютно нове, адже в епоху всенародного пробудження, на межі тисячоліть, люди повертаються до своїх витоків, до свого коріння. Саме тому, в такий важливий для України час, такі «культурні вибухи», як фестиваль «Королівський Лев», дають змогу започаткувати добру традицію. Таку традицію, яка зможе залучити різні покоління, різні світосприйняття, різні смаки у музиці. Традиція, що стане невід’ємною частиною культури, а також сформує нову Україну на культурно-музичній ниві.