КонцертиПроектиФестивалі

Фестиваль “Королівський лев”(“Royallion”)

Проект ГО "Королівський лев"

ЗАВДАННЯ ФЕСТИВАЛЮ.

            Перебираючи багатолітній досвід іноземних партнерів, на основі європейської бази побудови та підтримки цінностей, традицій та культурних надбань, молода команда з прогресивними поглядами втілили в життя дещо абсолютно нове. Ми з Вами стаємо свідками зародження нової традиції, яка в умовах важкого сьогодення дозволить об`єднати цілі покоління, людей з різними релігійними, політичними, територіальними і мовними розбіжностями у високій любові до прекрасного. Любові до музики.

            6 – 8 травня 2016 р. у Львові вперше відбувся всеукраїнський фестиваль духових оркестрів та мажореток «Королівський Лев». Проект фестивалю реалізовувала ГО «Королівський Лев» та партнери: ЛДШМ №5, духовий оркестр «Львівські фанфари», мажоретки «Феєрія», «Самопоміч», ЛМР, Сихівська районна адміністрація, управління культури ДГП м.Львова.

            Для участі в проекті було запрошено духові оркестри з різних міст України: Калуш, Долина, Оброшино, Кіровоград, Мелітополь, с. Пікуловичі (Львівська обл.).

КЕРІВНИК ПРОЕКТУ ТА ДИРЕКТОР ФЕСТИВАЛЮ – АНДРІЯН ЛЕСЬКІВ.

Програма фестивалю передбачала

  •  марш паради вулицями міста
  • концертні виступи на площах
  • показ шоу-дефіле оркестрів
  • виступи мажореток в супроводі оркестру
  • спільне виконання всіма оркестрами заздалегідь визначених творів
  • спільні репетиції колективів, творчі зустрічі керівників
  • презентація музичних інструментів, аксесуарів та нотної літератури.

           Важливо зазначати, що оркестри виступали не лише в центральній частині міста, але й в одному з найбільших районів Львова – Сихів. Запланувалась та виконалась розгорнута рекламна компанія з метою залучення максимальної кількості мешканців до цієї мистецької події. Очікувалось особливе зацікавлення зі сторони молоді, учнівського та студентського віку, адже вони змогли безпосередньо ознайомитись з мистецтвом гри на духових інструментах, освоїли ази гри на перкусійних інструментах, побачили особливості колективного виконання музичних творів та публічних виступів.

           Було встановлено своєрідний рекорд Сихова – близько 300 музикантів одночасно виконали Гімн України та Повстанський марш львівського композитора Богдана Сапелюка.

            Таким чином чітко стає окреслена головна мета фестивалю – це популяризація та розвиток духового та хореографічного мистецтва, обмін досвіду між колективами, пошуки нових форм творчої активності, збагачення культурної спадщини нашого міста і створення нових мистецьких традицій.

МРІЯ ОДНІЄЇ ЛЮДИНИ.

              Кажуть, що мрія будує людину, а людина вибудовує мрію. Мрія однієї людини, стала культурним надбанням музичної школи, міста, а зараз стає надбанням і країни. Фестиваль духових оркестрів і мажореток «Королівський Лев» було створено за ініціативи Андріяна Леськіва -диригента і художнього керівника оркестру «Львівські фанфари», директора ЛДШМ №5, автора багатьох перекладів та аранжувань для оркестру (випускника Львівської музичної академії, учасника багатьох міжнародних фестивалів духових оркестрів в Італії, Польщі, Німеччині, Франції, Голландії, Україні, Росії. Андріян Леськів невпинно сприяє розвитку і вдосконаленню цього фестивалю.

Фестиваль духових оркестрів і мажореток «Королівський Лев» — це унікальне поєднання основних культурних течій в українському музичному просторі. Це синтез давнього мистецтва духової музики і сучасних віянь у цьому мистецтві. «Королівський Лев» — це спроба відновити давно забуте і створити абсолютно нове, адже в епоху всенародного пробудження, на межі тисячоліть, люди повертаються до своїх витоків, до свого коріння. Саме тому, в такий важливий для України час, такі «культурні вибухи», як фестиваль «Королівський Лев», дають змогу започаткувати добру традицію. Таку традицію, яка зможе залучити різні покоління, різні світосприйняття, різні смаки у музиці. Традиція, що стане невід’ємною частиною культури, а також сформує нову Україну на культурно-музичній ниві.

 

Деталі : http://royallion.com.ua/festival-royallion/

Залишити відповідь